Türkiye fiyatı 450 bin TL olan Changan Lumin Corn satışa çıkıyor! Yok satar!

Hali hazırda Çin’in en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan Changan, Türkiye pazarına bomba gibi bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ilk etapta birkaç model ile boy gösterecek olan Changan’ın en cazip otomobili ise 450 bin TL’lik Lumin Corn olacak. Peki bu Lumin Corn nasıl bir otomobil?

3 kapılı mini otomobil formatında karşımıza çıkan Changan Lumin Corn, Smart’ın iki kişilik otomobillerini andırıyor.

Her ne kadar mini otomobil desek de Lumin Corn’un Citröen Ami ve türevi modellerden çok daha büyük ve üstün olduğunu söyleyebiliriz.

Changan Lumin Corn, 41 beygirlik bir elektrik motoruna sahip. Bu motor 13 – 18 kWh gücünde lityum polimer pillerle besleniyor.

41 beygirlik motoru sayesinde otomobilin maksimum hızı saatte 101 km’ye kadar çıkabiliyor.

Bu sayede Changan Lumin Corn ile çevre yolu ve otobanlara çıkmak da mümkün hale geliyor.

Elbette en çok merak edilen unsurlardan birisi de otomobilin menzili. Bu otomobil en kötü şartlarda bile kullanıcılarına 220 km’lik bir menzil sunuyor.

Şartlar iyileştikçe maksimum menzil de 300 km’ye kadar artıyor. Elbette günün sonunda işin bizi ilgilendiren tarafı fiyatı.

Changan Lumin Corn’un en boş paketi 7000 dolardan satılıyor. Bu tutara ek gümrük vergisi, ÖTV ve KDV’yi eklediğimizde karşımıza maksimum 450 bin TL gibi bir etiket çıkacaktır.

Changan’ın yılın ikinci yarısında Türkiye lansmanını gerçekleştirmesi bekleniyor. O zaman Lumin Corn da dahil olmak üzere, ülkemizde satışa sunulacak Changan modelleri hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir