Özgür Özel: Numan Kurtulmuş’un Anayasa’ya karşı suç işlenirken yaptığı hareket siyasi deve kuşluğu

T24 Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Atatürkçü Düşünce Derneği Cem Eren Kültür Merkezi’nin açılış töreni ve Prof. Dr. Muammer Aksoy’u Anma Töreni’ne katıldı. Özel, burada gazetecilerin sorularını cevaplıyor.

Özel, kendisine yöneltilen sorulara şöyle cevap verdi:

-Akşener bugün partisinin grup toplantısında sizden cevap beklediğini söyledi. Eski genel başkanınız Kılıçdaroğlu’na gidin sorun, referandum döneminde ve partiniz kurulduktan sonra CHP, İyi Parti’den bir kuruş para aldı mı dedi. Ne söylemek istersiniz?

“Ben çok şaşırdım bu konuşmaya. İki ihtimal var. İhtimallerden bir tanesi sayın genel başkanımız ciddi şekilde yanıltılmış, ikincisi de sayın genel başkan bizimle kavga etmek istiyor. Ben genel başkan ile kavga etmeyeceğim, bunun kimseye faydası yok. Bir kez daha söylüyorum, muhalefete muhalefet etme gibi bir derdimiz yok.

Eskişehir konuşmamda bahsettiğim şu. Sayın Akşener’e yanlış aksettirildiğini düşünüyorum. Benim bahsettiğim aday şu an AK Parti’nin adayı. Benim dediğim geçmişte birlikte olduklarımızı bugün Saray karşımıza çıkarıyor derken, İyi Parti’den milletvekili seçilen, Millet İttifakı oylarıyla milletvekili seçilen kişi bir siyasi yankesicilikle, bir siyasi dolandırıcılıkla Recep Tayyip Erdoğan’a muhalefet etmek üzere Eskişehirlilerden oy istedi ve gitti Adalet ve Kalkınma partisine katıldı. Ben, Saray, geçmişte birlikte olduklarımızı birtakım imkanlar yaratarak karşımıza çıkarıyor derken Eskişehir’deki AK Parti adayını kastettim. Benim ne Kemal Bey’e ne bir başkasına sormaya ihtiyacım yok.

Ben Meral hanımın kişisel olarak da partisinin de bahsettiği konulardaki namusuna, dirayetine kefilim. Mesele benim açımdan bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesi boyutundadır. 

-Can Atalay’ın dokunulmazlığı dün düşürüldü. Sayın Meclis Başkanı Numan Bey oturumda yoktu. Akşener’in billboardlarla ilgili açıklaması oldu, asılmasına izin verilmediği yönünde…

“Billboard meselesini duyup şaşırdım, sorup öğreneceğim. Yapabileceğim bir şey varsa derhal müdahale ederim.

Numan Kurtulmuş, teşbihte hata olmaz, Anayasa’ya karşı suç işlenirken yaptığı hareket siyasi deve kuşu. Sen kafanı kuma gömdün diye gövdenin de içinde bulunduğu ortamda olanlar, olmuyor değil. sen yurt dışına çıkacaksın, yetkiyi Bekir Bozdağ’a bırakacaksın, Bozdağ okutacak, sen bu Anayasa ihlalinden sorumlu olmayacaksın. Böyle bir şey yok. Çıkıp da kendisi okusaydı çok daha dürüst bir tutum olurdu.

Yapılan iş tamamen Anayasa’ya aykırı. Büyük bir gaflet ve hata var. Anayasa ne diyor? Kesinleşen karar okutulursa… Kesinleşen karar mı okutuldu arkadaşlar? Okutulan karar, Yargıtay’ın AYM’yi yok sayan kararı.

Güncellenecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir