İşlettikleri çiğköfteciye ‘torpil’ atan çocukları depoya kapatmışlardı: Cezaları belli oldu

Halide Edip Adıvar Caddesi’nde işlettikleri çiğköfteciye torpil atıp kaçan 3 çocuğu yakalayarak iş yerinin deposunda ışıkları kapatmak suretiyle alıkoyan iş yeri sahiplerinin davası karara bağlandı. İstanbul 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki avukatları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

3 SANIĞA 3’ER YIL HAPİS

Duruşmada kararını açıklayan mahkeme, sanıklar Erol İnanır, Yakup İnanır ve Yusuf Eren İnanır’ı ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 3 yıl 1 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırdı.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, depoda tutulan 13-14 yaşlarındaki 3 çocuk mağdur, onların anne ve babası müşteki, çiğköfteci dükkanını işleten Erol İnanır, Yakup İnanır ve Yusuf Eren İnanır ise şüpheli olarak yer aldı.

İŞ YERİNİN ÖNÜNDE YAKALANDILAR

Hazırlanan iddianamede, mağdurların da içerisinde bulunduğu mahalle çocuklarının, şüphelilerin işlettiği çiğköfteciye torpil, soğan, patates gibi maddeleri atarak müşterilere rahatsızlık verdikleri, bu iddiayla şüphelilerin mağdurları iş yerinin önünde yakaladıkları anlatıldı.

DEPONUN IŞIKLARINI DA KAPATTILAR

İddianamede şüphelilerin, mağdur M.T.K.’ya tokat atarak diğer mağdurlar F.E. ile E.O.’yu ise itip kakarak iş yerinin altında bulunan depo bölümüne götürdükleri, deponun kapısını ve ışıkları kapatarak mağdurların ailesi ile polis ekipleri olay yerine gelene kadar mağdurları depoda tuttukları kaydedildi.

Şüphelilerin fikir ve eylem birliği içerisinde hareket edip zor kullanarak yaşları 18’den küçük olan mağdurları iş yeri deposuna kapatmak suretiyle suç işledikleri belirtildi.

24’ER YILA KADAR HAPİS İSTENDİ 

Hazırlanan iddianamede şüpheliler Erol İnanır, Yakup İnanır ve Yusuf Eren İnanır’ın ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan zincirleme şekilde 5’er yıldan 24’er yıl 6’şar aya kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir