Berna Laçin’den Hakan Ural’a suç duyurusu: “Tavuk kadar beyni olsa…”

Kanal D’de yayımlanan ‘Neler Oluyor Hayatta’ programında yorumculuk yapan ve AKP’ye yakınlığıyla tanınan Hakan Ural, canlı yayında deprem bölgesindeki yurttaşlara tepki gösteren kişilere yönelik konuştu.

“BUNLARI SÜRÜNDÜRÜN, BÜYÜK CEZA VERİLMESİ LAZIM”

Bu kişiler arasında Berna Laçin’in olduğunu da söyleyen Ural, “Bunları süründürün. Ben bütün seçmenleri bir olarak görüyorum. Farklı partilerimiz bizi iyi ya da kötü yapmaz. Bunlara büyük ceza verilmesi lazım. Berna Laçin ve Zeynep Beşerler ve seçimde kendi lehine sonuç alamadığı için kendi kitlesini zan altında tutuyor. Muhalif seçmen böyle değildir. Bunların içine şeytan kaçmış. Sırf kendi siyasi görüşümüzden dolayı birbirimizden nefret eder hale geldik. Bizleri temsil edenlerin dili ve tavrı çok önemlidir” dedi.

“GIYBET SUNUCUSU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM”

Hakan Ural’ın canlı yayındaki iddiaları sonrası Berna Laçin ise yasal yollara başvuracağını duyurdu.

Instagram hesabından Hakan Ural’ın fotoğrafını yayınlayan Laçin, şu ifadeleri kullandı:

“İftira atan, gıybet sunucusu ile ilgili suç duyurusunda bulunuyorum! Seçim süreci depremzedelerle ilgili hiçbir paylaşımım olmamıştır. Deprem bölgesine bağış ve yardım dışında hiçbir yorumum da olmamıştır! Hesabım ortadadır. Hem programda gıybet yapıp hem de ‘tavuk bile su içerken Allah’a bakarmış’ diye dini istismar edenin tavuk kadar beyni olsa, zaten tavuk gibi yukardan kendine yem atanların gösterdiği hedefe tavuk gibi gıdaklamak yerine, yıllar önce beraber ekmek yediği insana iftira atmadan da karnını doyurabileceği edepli bir yol bulurdu kendine şunca sene!”

“TAVUK KADAR CESARETİ OLSA ÖZÜR DİLER”

Laçin şöyle devam etti:

“‘Halkı kin ve nefrete sürüklemek’ yerine, bir nebze faydayı amaç koyardı kendine… Değil benim karşıma çıkacak kadar, tavuk kadar cesareti olsa özür diler, böyle gıybet üzerinden para kazanmayı bırakıp tövbe eder! Sonuçlanmamış bir seçimi, galibiyet- mağlubiyet diye yarıştırmak yerine, demokrasiye saygı icap eder! Ama tavuk deyip geçme, tavuk kadar vicdan olacak insanda önce!”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir